TPS Centrum » Aktuálně

Přednáška "Přístavní manévry" v Brně

Přednáška „Přístavní manévry“ už potřetí v Brně – 27.2.2019

Koncem února mají jachtaři z Brna a okolí možnost zdokonalit se v přístavních manévrech. Tedy v činnosti, která je na palubě jachty nejvíce stresující a při které vzniká nejvíce škod.
Pro mnohé skippery jsou okamžiky, kdy musí zajet ve větru k přístavnímu molu, doslova noční můrou. Pro zbavení se stresu přitom stačí málo. Budete-li vědět, co od plachetnice čekat, jaké jsou zákonitosti jejího pohybu, zvládnete situaci s klidem a bez stresu. Při své letní plavbě to oceníte nejen vy, ale také vaše posádka. Dost možná i vaše peněženka.
Lodní noviny spolu s firmou TPS centrum pořádají ve středu 27. února od 17:00 přednášku na téma přístavní manévry v Brně Černovicích v restauraci Slunečnice. Přednáší spoluautor úspěšné publikace Přístavní manévry a šéfredaktor Lodních novin Daniel Vodička.
Manévry v přístavech stresují zbytečně. Stačí vědět, jak na to.
Přednáška je užitečným doplněk k úspěšné stejnojmenné publikaci. Jednoduchým a atraktivním způsobem vysvětluje základní principy manévrování s jachtami v těsných prostorech přístavů a marín. Lehkou formou krátce objasní nezbytné teoretické minimum, bez něhož jsou pohyby lodi nepochopitelné. Představí chování lodí za bezvětří, ve větru, ale i v místech s proudem. Tématem přednášky nebudou jen všem dobře známá stání s mooringy, ale také stále rozšířenější mola finger pier, manévry při zajíždění bokem, přistávání u bójí, či manévry s katamarány. Podíváme se na to, jak bezpečně jachtu vyvázat, ať už u mola, či na bóji. Přednáška dá také návod, jaké manévry je dobré si s jachtou vyzkoušet a jakým způsobem. Po tomto nácviku se skipper cítí v přístavech mnohem jistější.
Cena: 500,- Kč včetně DPH
Termín:
středa 27.února 2019, 17:00 – 21:00, Brno

Program:
17:00 – 19:00 první část přednášky
19:00 – 19:30 přestávka na večeři (není v ceně kurzu) – výběr dle jídelního lístku - To, že se ve Slunečnici skvěle vaří, Vám potvrdí i účastníci předchozích přednášek s Davidem Křížkem.
19:30 – 20:30 druhá část přednášky
20:30 – 21:00 diskuze

Místo konání:
Hostinec Slunečnice, Faměrovo náměstí 36/17, Brno Černovice
V rámci přednášky bude možné zakoupit knihu Přístavní manévry se slevou za 500 Kč.

Přihlásit se můžete zde. Případně mailem na adrese firmy TPS centrum – info@tpscentrum.cz

TPS centrum


Na výpis novinek