TPS Centrum » Aktuálně

Přednáška „PŘÍSTAVNÍ MANÉVRY“

Manévry v přístavech stresují zbytečně. Stačí vědět, jak na to.

Ve středu 21. března od 17:00 v Brně Černovicích v restauraci Slunečnice pořádá TPS centrum s Lodními novinami přednášku nazvanou Přístavní manévry. Jde o užitečný doplněk k úspěšné stejnojmenné publikaci. Jednoduchým a atraktivním způsobem vysvětluje základní principy manévrování s jachtami v těsných prostorech přístavů a marín.
Lehkou formou krátce objasní nezbytné teoretické minimum, bez něhož jsou pohyby lodi nepochopitelné. Představí chování lodí za bezvětří, ve větru, ale i v místech s proudem. Tématem přednášky nebudou jen všem dobře známá stání s mooringy, ale také stále rozšířenější mola finger pier, manévry při zajíždění bokem, přistávání u bójí, či manévry s katamarány. Podíváme se na to, jak bezpečně jachtu vyvázat, ať už u mola, či na bóji. Přednáška dá také návod, jaké manévry je dobré si s jachtou vyzkoušet a jakým způsobem. Po tomto nácviku se skipper cítí v přístavech mnohem jistější.

Přednášejícím bude spoluautor knihy „Přístavní manévry“ a šéfredaktor Lodních novin Daniel Vodička.
Cena: 400,- Kč

Termín:
středa 21.3.2018, 17:00 – 22:00, Brno

Program:
17:00 – 19:00 první část přednášky
19:00 – 19:30 přestávka na večeři (není v ceně kurzu) – výběr dle jídelního lístku - To, že se ve Slunečnici skvěle vaří, Vám potvrdí i účastníci předchozích přednášek s Davidem Křížkem.
19:30 – 20:30 druhá část přednášky
20:30 – 22:00 diskuze – krátká prezentace pojišťovny PANTAENIUS – volné povídání o jachtingu

Místo konání:
Hostinec Slunečnice, Faměrovo náměstí 36/17, Brno Černovice www.hostinecslunecnice.cz/kontakt/

V rámci přednášky bude možné zakoupit knihu Přístavní manévry se slevou 20 %.

Přihlášky, včetně fakturačních údajů prosím zasílejte do 15.3. mailem na adresu info@tpscentrum.cz. Zálohovou fakturu pošleme obratem.

TPS centrum


Na výpis novinek