TPS Centrum » Aktuálně

Aktuálně

Námořní audio výbava FUSION – novinka v naší nabídce.

Novozélandská značka FUSION je vedoucím světovým výrobcem námořního audio vybavení, jejíž výrobky najdete v nabídce většiny světových loděnic. Mezi přednosti výrobků značky FUSION patří jednoduché, intuitivní ovládání a jejich vysoká kvalita a spolehlivost. Rádia FUSION dokáží přehrávat hudbu z mobilních telefonů a vyšší řady rádií je možné ovládat a nastavovat z chytrých telefonů, hodinek, tabletů a prostřednictvím sítě NMEA2000 i z lodních plotterů. V nabídce značky FUSION je několik řad autorádií od základního modelu MS-RA55, po prémiovou řadu 750 se schránkou na mobil, nebo DVD přehrávačem, která nabízí ovládání 4 samostatných zón s možností rozšíření o další příslušenství. Kromě rádií, jsou v nabídce vodotěsné reproduktory včetně přenosných o výkonu 40W se zabudovaným FM rádiem s možností Bluetooth propojení s chytrými telefony. Přenosné reproduktory FUSION STEREOACTIVE jsou vzhledem ke své odolnosti vhodné pro jakékoli vodní, nebo outdoorové aktivity. Optimální volbou je rádio MS-RA70N, které nabízí 2 samostatné zóny, ovládání prostřednictvím Bluetooth z chytrého telefonu, nebo prostřednictvím sítě NMEA2000 z lodních plotterů. Velkou výhodou tohoto modelu jsou jeho rozměry, které jsou kompatibilní s běžnými autorádii, tudíž jeho výměna za původní rádio je velmi snadná. Představení rádia FUSION MS-RA70N: https://www.youtube.com/watch?v=7vWfLbR5-lU Rádio FUSION MS-RA70N je možné zakoupit v setu s jedním párem vodotěsných reproduktorů za zvýhodněnou cenu 12.690 Kč (vč. DPH). Součástí dodávky je český manuál a zajištění kompletního servisu. Více informací o produktech značky FUSION: https://www.fusionentertainment.com/ Zájemcům o zakoupení audio zařízení FUSION rádi poradíme.

Technické prohlídky plavidel v sezóně 2018

Vážení majitelé lodí, dovolujeme si vám připomenout kontrolu platnosti registrací vašich lodí. Jelikož každoročně na začátku sezóny se najde mnoho z vás, kteří na kapitanátu zjistí, že nedostanou nové povolení k plavbě do doby, než předloží platnou registraci, zahajujeme letos technické prohlídky již ve druhé polovině března. Zvýšený důraz bude kladen na datum expirace hasících přístrojů, pyrotechniky, lodní lékárničky a záchranných prostředků. Kromě provedení technické prohlídky můžeme nabídnout zajištění revizí záchranných prostředků, hasících přístrojů, dodání lodní výbavy dle platných předpisů a prodloužení registrací v daných lodních registrech. V případě provedení TP do konce března, vám bude účtována mimosezónní cena dle aktuálního ceníku společnosti Československý Lloyd spol. s r.o., která je pověřená Námořním úřadem České republiky k vydávání osvědčení technické způsobilosti plavidel. Cestovné bude účtováno ve stejné výši jako v předchozích sezónách. V případě více TP v jednom termínu bude účtován paušální poplatek za cestovné ve výši 2.500,- Kč (TP na pevnině), případně 3.000,- Kč (TP na ostrovech). Zájemce o provedení TP, žádáme o rezervaci termínů prohlídek. Podrobné informace sdělíme na vyžádání.

Přednáška „PŘÍSTAVNÍ MANÉVRY“

Manévry v přístavech stresují zbytečně. Stačí vědět, jak na to. Ve středu 21. března od 17:00 v Brně Černovicích v restauraci Slunečnice pořádá TPS centrum s Lodními novinami přednášku nazvanou Přístavní manévry. Jde o užitečný doplněk k úspěšné stejnojmenné publikaci. Jednoduchým a atraktivním způsobem vysvětluje základní principy manévrování s jachtami v těsných prostorech přístavů a marín. Lehkou formou krátce objasní nezbytné teoretické minimum, bez něhož jsou pohyby lodi nepochopitelné. Představí chování lodí za bezvětří, ve větru, ale i v místech s proudem. Tématem přednášky nebudou jen všem dobře známá stání s mooringy, ale také stále rozšířenější mola finger pier, manévry při zajíždění bokem, přistávání u bójí, či manévry s katamarány. Podíváme se na to, jak bezpečně jachtu vyvázat, ať už u mola, či na bóji. Přednáška dá také návod, jaké manévry je dobré si s jachtou vyzkoušet a jakým způsobem. Po tomto nácviku se skipper cítí v přístavech mnohem jistější. Přednášejícím bude spoluautor knihy „Přístavní manévry“ a šéfredaktor Lodních novin Daniel Vodička. Cena: 400,- Kč Termín: středa 21.3.2018, 17:00 – 22:00, Brno Program: 17:00 – 19:00 první část přednášky 19:00 – 19:30 přestávka na večeři (není v ceně kurzu) – výběr dle jídelního lístku - To, že se ve Slunečnici skvěle vaří, Vám potvrdí i účastníci předchozích přednášek s Davidem Křížkem. 19:30 – 20:30 druhá část přednášky 20:30 – 22:00 diskuze – krátká prezentace pojišťovny PANTAENIUS – volné povídání o jachtingu Místo konání: Hostinec Slunečnice, Faměrovo náměstí 36/17, Brno Černovice www.hostinecslunecnice.cz/kontakt/ V rámci přednášky bude možné zakoupit knihu Přístavní manévry se slevou 20 %. Přihlášky, včetně fakturačních údajů prosím zasílejte do 15.3. mailem na adresu info@tpscentrum.cz. Zálohovou fakturu pošleme obratem.

Podílové vlastnictví lodí

Pro ty z vás kteří zvažují koupi ať už ojeté nebo nové lodě přicházíme s nabídkou podílového vlastnictví lodí. Výhodou pro vás bude rozdělení investice a provozních nákladů mezi spolumajitele a zajištění průběžného servisu prostřednictvím našich zahraničních partnerů. V případě zájmu vám rádi podáme bližší informace.